A Fogyatékosság-barát Munkahely elismerést a a Salva Vita Alapítvány 2010-ben vezette be együttműködésben az Emberi Erőforrások Minisztériumával, az Amerikai Kereskedelmi Kamarával és a Szövetség a Kiválóságért Közhasznú Egyesülettel, azzal a céllal, hogy elősegítse az álláskereső fogyatékos emberek és a foglalkoztatásukra nyitott munkáltatók egymásra találását, valamint ösztönözze és elismerje azon munkáltatókat, akik folyamatos fejlesztéseket valósítanak meg a fogyatékos, illetve megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatása terén.
Az elismerést a Díj adományozói minden évben közösen adják át a pályázati feltételeket sikeresen teljesítő szervezetek részére, akik a rá következő két évben jogosulttá válnak a Fogyatékosság-barát Munkahely logó használatára.
A díjra azon nyílt munkaerő-piaci szervezetek pályázhatnak, melyek vállalják, hogy folyamatosan fejlesztik a fogyatékos és megváltozott munkaképességű emberek toborzásával, foglalkoztatásával és megtartásával kapcsolatos gyakorlataikat. Célunk ezen törekvések elismerése, a vállalatok ösztönzése további lépések megtételére és mindezen keresztül egy széleskörű munkahelyi és társadalmi szemléletformálás elérése. Az elismerés a Fogyatékosság-barát Munkahely logó használatán keresztül kifejezi és láthatóvá teszi az adott szervezet fogyatékos emberek foglalkoztatása iránti elkötelezettségét és segíti a felek egymásra találását.
A Fogyatékosság-barát Munkahely logót használó munkáltatókat az Európai Minőségmenedzsment Alapítvány (EFQM) Kiválóság Modellje alapján kidolgozott koncepció mentén vizsgáljuk.
Az elismerés megszerzéséhez az alábbi területeken megvalósított fejlesztést/fejlesztéseket szükséges igazolni:
- Elköteleződés
- Know-how
- Szervezeti folyamatok
- Toborzás
- Megtartás
- Termékek és szolgáltatások
- Beszállítók és partnerek
- Kommunikáció
- Munkakörnyezet
- Szoftverek és IT infrastruktúra
Néhány fejlesztési példa:
- A szervezet vezetőinek, munkavállalóinak fogyatékosügyi tréningeken történő részvétele
- A fogyatékkal élő munkavállaló foglalkoztatását elősegítő szoftver telepítése
- Akadálymentesítési terv készítése
- Esélyegyenlőségi referens kinevezése
- Fogyatékkal élő munkavállalók továbbképzése
Bővebb információért kérjük, tekintse meg a Pályázat oldalon elérhető pályázati útmutatónkat!